שחיית תינוקות


בחוג שחיית תינוקות אנו משלבים תרגילים להתפתחות תקינה ואיכותית, שירה, משחקים ואביזרים שונים אשר מותאמים לכל שלב התפתחותי של הפעוט.
התרגילים בשחיית תינוקות משפרים את חיזוק הגוף, חיזוק מערכת הנשימה, שיפור הקואורדינציה, שיפור שיווי המשקל, גירוי תחושתי, קוגנטיבי ורגשי, הרבה מגע חום ואהבה- כל הגורמים להתפתחות תקינה ובריאה של התינוק הן מבחינה פיזית ובעיקר מבחינה רגשית.
הפעילות הינה חוויה משותפת להורה ולפעוט זמן איכות בו ההורה משקיע את מלוא תשומת הלב אך ורק לפעוט, בזמן זה מתחזק הקשר הרגשי בין ההורה לתינוק- האינטימיות אשר נוצרת במים, המגע והקרבה בין השניים משפרים את בטחונו העצמי של הפעוט ואת כישוריו החברתיים כילד ובהמשך גם כמבוגר.

במים החמימים הינם הסביבה הטבעית והמוכרת לתינוק מתקופת העוברות הם משרים עליו שלווה נינוחות ורוגע.
בסביבת המים התינוק מפתח את מודעות גבולות הגוף שלו, החיכוך בין המים לעור של התינוק מחדד את גבולות גופו ומביא להתפתחות עיצבית ומוטורית מצויינת המעשירה את מגוון ההתנסויות של התינוק ומתוך כך גם את היכולות שלו בבריכה ובעיקר ביבשה.
ניתן לראות אצל תינוקות אשר שוחים מגיל צעיר- כושר גופני יחסי גבוה יותר מהרגיל, דבר המשפיע באופן ישיר על מערכת חיסונית חזקה יותר וביטחון עצמי גבוה יותר.

חוגי שחיית תינוקות מתקיימים פעם בשבוע, בקבוצות קטנות של עד כ-6 ילדים בשיעור. משך השיעור הינו כחצי שעה, כאשר הקבוצות מורכבות על פי קבוצת גיל או לפי השלב ההתפתחותי של המשתתפים.

בריכה יש את כל האישורים הרלוונטיים מטעם משרד הבריאות, והיא עומדת בתקנים הנדרשים מהמשרד. הבריכה מחוממת לטמפרטורה של 34 מעלות צלזיוס – הטמפרטורה הנכונה לעבודה עם הגיל הרך, (בהשוואה לבריכה רגילה בה טמפרטורת המים היא כ-28 מעלות בלבד). הבריכה מקורה והחלל בה מחומם לטמפרטורה של 27-30 מעלות צלזיוס.
בבריכה ישנה סירקולצית מים גבוהה מאוד וכמות כלור אשר מותאמת לשחיית תינוקות רכים מגיל לידה.
הבריכה נבנתה ואובזרה מתוך מחשבה ותשומת לב רבה לצרכי התינוקות והוריהם.

 

 


לפרטים או הרשמה לסדנה, התקשרו אלינו: 04-8103355
או שלחו אימייל דרך טופס הקשר ונחזור אליכם בהקדם.